מה אנו מציעים?

 

אנו מעמידים במרכז את רצון האדם לחיות את אורח החיים התואם לסגנונו ומהתפיסה האקולוגית המתבטאת "בעבודת רוחב" המערבת סוכני חיברות משמעותיים בחיי המתאמן/ת 'במשולש הזהב'- משפחה; קהילה; צוות מקצועי.

 

מהי שיטת העבודה במפת"ח למעורבות בקהילה?

 

האימון לפיתוח התקשורת החברתית לרמת הפרט, הקבוצה והקהילה מושתתים על התפיסה המעמידה במרכז את רצון האדם לחיות את אורח החיים התואם לסגנונו ומהתפיסה האקולוגית המתבטאת 'בעבודת רוחב' המערבת סוכני חיברות משמעותיים בחיי המתאמן/ת 'במשולש הזהב'- משפחה; קהילה; צוות מקצועי. השילוב והיישום של עקרונות מנחים אלו מייצרים 'אפקט סינרגטי' המוביל לתוצאות איכותיות ואפקטיביות מוכחות בשינוי דפוסי ההתנהלות והתקשורת החברתית במתאמן/ת.

מטרת-העל של התהליך מוגדרת כהשגת שיפור משמעותי של האינטליגנציה החברתית בכדי לעודד את רצונו/ה של המתאמן/ת למעורבות בחיי קהילה. אי לכך, נכללים בתכנית האימון ארבעה עקרונות פעולה מרכזיים: התייחסות לרצונותיו; מיצוי יכולותיו; השגת התנהלות עצמאית בחברה; הגשמת השתלבות אוטונומית בקהילה. בדומה לאימון הקונבנציונלי, גם האימון לפיתוח התקשורת החברתית מתמודד עם אותן שאלות בסיסיות: 

 

  • מה המצב היום?

  • לאן רוצים להגיע? 

  • מה מוכן/ה לעשות למען זה? 

 

המתודולוגיה באימון לפיתוח התקשורת החברתית נועדה להעשיר את 'ארגז הכלים' של המתאמן/ת ע"י למידה ותרגול אסטרטגיות השתלבות וכלים טקטיים לניתוח האינטראקציות החברתיות. מחד, יש להרחיב את מאגר החלופות ההתנהגותיות ליצירת תקשורת אפקטיבית ואת אופני השימוש ברגש כצורת ביטוי ליצירת הדדיות חברתית. מאידך, יש למקד את הקריאה והפרשנות של רמזים חברתיים בלתי מילוליים באינטראקציות חברתיות לחיזוי התוצאות הצפויות 'במצבי אמת' ואת שקילת האפשרויות התקשורתיות בתגובה.תוצאות האימון לאורך השנים הוכיחו שניתן לנסח פרוגנוזה אופטימית ביכולתם של 'האספים' הבוגרים בשיפור מיומנויותיהם בתקשורת חברתית ובמציאת הנתיב האידיאלי להשגת אורח חיים עצמאי ומספק תוך מעורבות מלאה באורחות חיי הקהילה שבחרו.

תמונה תחתונה

 

 צור קשר

'בית הרופאים'- ז'בוטינסקי 12 , בני ברק

 (מול מכון מור) 

שלח

שם

This field is required.

תודה רבה! נחזור אליך בהקדם

ההודעה נשלחה בהצלחה...

טלפון

This field is required.

מייל

This field is required.

הודעה

This field is required.

052-7559595​

שיר-אור דואק | לתיאום פגישות

 

050-4208338​

עמיר ברדה | מנהל המפת"ח

 

 

Site By Armadil